Domyopieki

Jak wybrać Dom Opieki?

PostNapisane: 6 wrz 2013, o 16:07
Według mnie przede wszystkim podczas wyboru domu opieki należy odwiedzić ich kilka, aby móc zobaczyć jakie warunki panują w poszczególnych placówkach.

W wielu Domach Opieki dochodzi do nadużyć, jak tego uniknąć? Na pewno należy często odwiedzać bliską osobę, nie zaniedbywać jej, nie zapominać o niej, wykazać zainteresowanie i miłość. Wtedy będziemy mieć wszystko pod kontrolą.

Warto również wiedzieć, państwowe Domy Opieki mają ograniczoną ilość miejsc i aby osoba starsza została przyjęta do placówki musi spełniać warunki oraz odczekać swój czas w kolejce. Do Ośrodków prywatnych osoby są przyjmowane od razu - bez czekania, co za tym idzie - wysokie opłaty.

PostNapisane: 3 paź 2013, o 10:22
Według mnie ciężko znaleźć dobry dom opieki mimo częstych odwiedzić i wcześniej dokładnie zaczerpniętych informacji. Z doświadczenia wiem, że placówki tego typu potrafią genialnie tuszować mankamenty swojej pracy. Jak się tego ustrzec? Jakieś rady?

PostNapisane: 23 cze 2014, o 15:52
Przyznam, że my w ogromnej mierze kierowaliśmy się opiniami o domu opieki i właśnie w ten sposób wybralismy Dom Opieki Pałac w Warszawie. Jak do tej pory nie zawiodłam się na opiece w tym domu.

PostNapisane: 19 gru 2014, o 15:03
Sądzę, że należy sprawdzić jaka kadra jest zatrudniana w takim ośrodku oraz oczywiście jak wygląda ośrodek.

PostNapisane: 5 sie 2015, o 12:21
Ja sprawdziłam opinie o placówce i lekarzach. Odwiedziłam też te miejsca osobiście. Rozmawiałam z ludźmi, którzy tam mieszkają. Ważna jest dla mnie też lokalizacja, żeby móc odwiedzać tatę jak najczęściej.

PostNapisane: 8 kwi 2016, o 15:23
Tu pełna racja. Zły dom opieki będzie robił problemy z odwiedzinami, bo będzie bał się, że się ludzie dowiedzą.
Ja tak działałam oprócz oglądania, pytałam jak często mogę odwiedzać swoją mamę. I tak wybraliśmy właśnie Zapieckowy ośrodek w Wieliczce, bo zapewnili nas , że możemy praktycznie kiedy chcemy odwiedzać. I tak jest.

PostNapisane: 22 wrz 2017, o 21:21
A jakie domy opieki w Warszawie możecie ogólnie polecić? Zależy mi na na prawdę dobrej opiece
Ostatnio edytowano 28 wrz 2017, o 08:32 przez Nibobo, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 28 wrz 2017, o 08:32
Dlatego warto wybierać tylko dobre domy opieki. Zanim my umieściliśmy gdzieś babcię sporo domów odwiedziliśmy osobiście. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na DOM RODZINNY z Nowego Dworu Mazowieckiego i nie żałujemy. Babcia na prawdę dobrze się tam czuje, a z odwiedzinami nie ma zupełnie żadnych problemów

Powrót do Jak wybrać odpowiedni dom opieki? - wskazówki i porady